Αγώνας δρόμου 10 χλμ. στην Αντίπαρο

Σήμερα στην Αντίπαρο αθλητές από την Πάρο, την Αντίπαρο και άλλα μέρη της Ελλάδας αλλά και τουρίστες απ' όλο τον κόσμο έτρεξαν τον αγώνα των 10 χλμ.

Από τον Α.Ο. Πάρου ο νεαρός αθλητής Θάνος Πατρίκης (16 ετών) βγήκε πρώτος στην κατηγορία κάτω των 18 ετών με ατομικό ρεκόρ 42:55 σε μια δύσκολη διαδρομή με κόντρα άνεμο τα 5 τελευταία χλμ.!!

Η Μάγδα Χριστοπούλου τερμάτισε στην 3η θέση στην κατηγορία των γυναικών με χρόνο 46', πολύ κοντά στο ατομικό της ρεκόρ!!

Στον αγώνα πήρανε μέρος πολλοί φίλοι δρομείς από την Πάρο και την Αντίπαρο και κατέκτησαν θέσεις στο βάθρο. Αλλά πάνω απ' όλα απολαύσαμε τον αγώνα και τη μεγάλη αυτή δρομική παρέα, που σε κάθε ευκαιρία αποδεικνύει ότι η Πάρος και η Αντίπαρος αγαπούν το τρέξιμο!!! Και του χρόνου...